İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


2.AMATÖRLERİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

2.AMATÖRLERİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

Tarih 27 Mayıs 2020, 22:04 Editör İskender Kordu

İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür 2.Amatör Kümenin geleceğine dair açıklamalar yaptı. Tanrıyaşükür, 2.Amatörle ilgili henüz alınmış bir karar olmadığını, hiçbir takımı mağdur etmeden karar vereceklerini söyledi.

“2.AMATÖRLERİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”

 

İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür 2.Amatör Kümenin geleceğine  dair açıklamalar yaptı. Tanrıyaşükür, 2.Amatörle ilgili  henüz alınmış bir karar olmadığını, hiçbir takımı mağdur etmeden karar vereceklerini söyledi.

 ALİ TANRIYAŞÜKÜRİKİ.JPG

“KİMSEYİ MAĞDUR ETMEDEN BİR KARAR VERECEĞİZ”

2.Amatörden yükselmelerle ilgili kararı kendilerinin vereceğini ifade eden Tanrıyaşükür “2.Amatörle ilgili karar İl Temsilcilikleri ve tertip komitesi tarafından verilecektir. Henüz bir karar vermedik. Karar verirken görüşeceğimiz ve  temasa geçeceğimiz insanlar var. Karar verirken bizim anlayışımız var. Federasyon olarak kulüplerin aleyhinde değil lehinde kurulan oluşum olarak kulüplerin lehine karar vermeye özen göstereceğiz. Kimseyi mağdur etmeden bir karar vereceğiz. Kulüplerin hakkını koruyarak, onların lehine karar vereceğiz. Kulüplerin aleyhine değil lehine kurulmuş bir federasyon olarak biz işveren ya da patron değiliz. Kulüpleri düşünen, kulüplerin lehinde karar  vermeye özen gösteren bir anlayışa sahibiz. Karar verirken de kulüplerin mağdur olmamasına özen göstereceğiz. Biz kral değiliz. Genel müdür de değiliz. Kurulma amacımız tamamen kulüplerin lehine ve onları  savunma anlayışı üzerinedir. Burada karar verme hakkı ve yetkisi il temsilciliğine verilmişse il temsilciliği de onların hakkını koruyarak, onların lehine karar verme anlayışı içinde olacaktır. Başka bir şey olamaz.” Diye konuştu.

“HANGİSİ BİR ŞAMPİYONLUKLA DEĞER?”

İnsan sağlığının herşeyin üzerinde olduğunu dile getiren Tanrıyaşükür “Ahmet Karaman gibi bir başkan yardımcımızı kaybettik. Kimin umurunda? B.Çekmece’de gencecik bir çocuğumuzu kaybettik. Kimin umurunda oldu? Zeytinburnu’nda Telsizspor Kulüp Başkanı Ahmet Turgay Kalyoncu’yu kaybettik.Bunlar kimin umurunda? Hangisi bir şampiyonlukla değer? Bunlar düşünülmüyor. Türkiye’de amatör lig yok. Türkiye’de amatörlük öldüğü için amatörü  geliştirmekle mükellef bir kurumda yok. Para veriyorsun, parayla alıyorsun. Kaç tane amatör kulüpten  futbolcu çıkıp profesyonel oluyor? Her zaman söylüyorum: Galatasaray 2000’de UEFA’yı kazandı, kimin umurunda? Kimin aklında? Ama Arda ve Emre Avrupa’ya gittiğinde herkesin aklında. Demek ki futbol kulüplerimiz yanlış bir anlayış içinde. Amatörler için söylüyorum bunu. Profesyonel kulüpler maddi imkana dayalı, tribünlere seyirci çekmek, alkışlatmak ve onurlanmak adına işin içine  parayı sokabilir ama amatörler değil. Amatörler kulüplerini, futbolcularını geliştirmek, yukarıya çıkarmak, yaygın bir şekilde sporcularına spor yaptırmakla mükelleftir. Bu yanlış içinde doğruyu bulmaya  çalışıyoruz. Ne yapacağız şimdi? Nerede bunun amatörlüğü? Amatörlük diye bir şey yok.” İfadesini kullandı.

Bu haber 1737 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

2.AMATÖR KÜME

CANPOLATIN OYU DÜŞMEZE

CANPOLATIN OYU DÜŞMEZE Avcılar Tahtakale Kartallarıspordan Ali Düşmeze tam destek.

ÖZÖRENCİK BANDIRMA SÜTLE GÜZEL

ÖZÖRENCİK BANDIRMA SÜTLE GÜZEL Amatör 2.Küme ekiplerinden Özörencikspor şimdiden yeni sezon için düğmeye bastı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi