İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


SÜPER AMATÖR 1.GRUP ARAP SAÇI

SÜPER AMATÖR 1.GRUP ARAP SAÇI

Tarih 20 Şubat 2020, 10:47 Editör İskender Kordu

Süper Amatör Küme 1.Grupta küme düşen takımların belli olmasının ardından gözler grupta ilk iki sırayı alarak Play Offa kalacak takımların kim olacağına çevrilmiş durumda.

SÜPER AMATÖR 1.GRUP ARAP SAÇI

 

Süper Amatör Küme 1.Grupta küme düşen takımların belli olmasının ardından gözler grupta ilk iki sırayı alarak Play Off’a kalacak takımların kim olacağına çevrilmiş durumda.

 

Grupta son haftaya girilirken 5 takım birden iki bilete talip. Son haftaya girilirken ipler Bakırköy, Kavacık ve  Çıksalın’ın ellerinde. Lider Bakırköy Dolayoba’yı yenmesi halinde gruptaki diğer sonuçlara bakmadan gruptan şampiyon olarak çıkacak. Kaderin bir cilvesi sonucunda ligin son haftasında karşı karşıya gelecek olan Kavacık ile Çıksalın arasındaki maçın sonucuna göre grupta dördüncü sırada bulunan Kartal ve Bağlarbaşı da ikincilik için ellerini ovuşturmaya başlayacak. Bakırköy’ün kazanması halinde Kavacık ve Çıksalın arasındaki maçın galibi de Play Off’a kalacağı için böyle bir olasılıkta Kartal ve Bağlarbaşı’nın şansı kalmıyor. Ancak öyle bir olasılık var ki bu da Kartal ve Bağlarbaşı için Play Off kapısını sonuna kadar açacak. Eğer Çıksalın ve Kavacık berabere kalır, Bakırköy de kazanırsa bu kez Kartal ve Bağlarbaşı’na gün doğacak. Böyle bir durumda Kartal ve Bağlarbaşı kazanıp puanlarını 45’e çıkararak 44’er puanda kalan Kavacık ve Çıksalın’ı geride bırakacağı için bu kez de Play Off’a çıkan ikinci takım için Kartal ve Bağlarbaşı arasındaki ikili averaja bakılacak sıralamayı belirlemek için. Bu durumda da iki takım arasında oynanan maçlarda (2-2 ve 1-0) Bağlarbaşı rakibine üstünlük kurduğu için Bakırköy’le birlikte Play Off’a kalan ikinci takım olacak.

Diğer olasılıkların  gerçekleşmesi halinde Kartal’ın Play Off’a kalması için tek seçenek ise Bağlarbaşı’nın son maçında Tunaspor’a puan kaybetmesi. Böyle bir durumda ikili averaj önem taşımayacağı için Kartalspor kazanan Bakırköyspor ile birlikte Play Off yolunu tutacak. Peki Bakırköy Dolayoba ile berabere kalırsa bu kez daha ilginç bir durum ortaya çıkacak. Böyle bir sonuçta Bakırköy sezonu 45 tamamlayacağı için haftayı galibiyetle kapatmaları halinde Kartal ve Bağlarbaşıda 45 puana yükselecek. Bu kez üç takım arasında üçlü averaja bakılacak sıralamayı belirlemek için. Şayet Kavacık ve Çıksalın berabere kalırsa da üçlü averajda ilk iki sırayı alan takım doğrudan Play Off’a kalacak. Kavacık veya Çıksalın takımlarından birinin kazanması halinde ise bu kez üçlü averajda birinci olan takım grupta ikinci sıraya yerleşerek Play Off’a kalan ikinci takım olacak. Peki Bakırköy’ü de dahil ettiğimizde üç takım arasında ligde oynanan maçlar sonunda nasıl bir puan durumu oluştu: İşte  Bakırköy, Kartal  ve Bağlarbaşı’nın yer aldığı üçlü averajda son durum: 

Bağlarbaşı-Bakırköy: 2-2

Bakırköy- Kartal: 0-1

Kartal-Bağlarbaşı: 2-2

Bağlarbaşı- Kartal: 1-0

Kartal- Bakırköy: 2-1

Bakırköy- Bağlarbaşı: 3-0

3’LÜ PUAN DURUMU

Kartal: 7 Puan

Bağlarbaşı: 5 Puan

Bakırköy: 4 Puan

Üç takım arasında bir puan eşitliği olması halinde zirve bu üç takımdan oluşursa Play Off’a kalan takım Kartal ve Bağlarbaşı olur. Kavacık ya da Çıksalın’dan birinin kazanması halinde ise Play Off’a kalan ikinci takım Kartalspor olur.

Bakırköyspor’un son maçında Tunaspor’a kaybetmesi halinde ise Play Off’a kalan takım yine Kavacık- Çıksalın maçının sonucuyla doğru orantılı olacak. Bakırköy kaybeder, Kavacık veya Çıksalın’dan biri kazanırsa Play Off’a kalan ikinci takım Kartal’a ikili averajda üstünlük sağladığı için Bağlarbaşı olur. Bakırköy kaybeder, Çıksalın ve Kavacık da berabere kalırsa bu kez zirveyi  aynı puanda tamamlayan Kartal ve Bağlarbaşı elele  Play Off’a gider.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 716 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SÜPER AMATÖR KÜME

HAYATI EVE SIĞDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

HAYATI EVE SIĞDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ Bakırköyspor Kulüp Başkanı Emre Erzurumluoğlu Koronavirüs salgınından korunmaya çalıştıklarını, hayatı eve sığdırdı...

PATRON DA GÖREVE DEVAM

PATRON DA GÖREVE DEVAM Yeni sezonda Süper Amatör Kümede mücadele edecek olan K.Çekmece Yeşilova Esnafsporda bu sezon A takım Antrenörlüğü ...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi