İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


SUSUZ, ESENYURT KULÜPLERİNİ DİNLEDİ

SUSUZ, ESENYURT KULÜPLERİNİ DİNLEDİ

Tarih 18 Eylül 2019, 13:49 Editör İskender Kordu

Esenyurt Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği yönetim kurulu Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ali Susuzun da katıldığı kahvaltılı bir programda bir araya geldi. Esenkent Gençlikspor yönetiminin ve Esenkent Vakfının ev sahipliği yaptığı toplantıda Esenyurt Belediye Başkanı Yardımcısı Ali Susuz amatör spor kulüplerinin sorunlarını dinledi.

SUSUZ, ESENYURT KULÜPLERİNİ DİNLEDİ

 IMG-0566-Kopya

Esenyurt Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği yönetim kurulu Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ali Susuz’un  da katıldığı kahvaltılı bir programda bir araya geldi. Esenkent Gençlikspor yönetiminin ve Esenkent Vakfı’nın ev sahipliği yaptığı  toplantıda Esenyurt Belediye Başkanı Yardımcısı Ali Susuz amatör spor kulüplerinin sorunlarını dinledi.

 IMG-0534

Toplantının açılış konuşmasını Esenyurt Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Hasan Kara yaptı.

IMG-0540

Kara, amatör spor kulüplerinin hizmet yeri olduğunu belirterek, bu hizmeti yapabilmek için de en büyük gücü yerel idarelerden aldığını söyledi. Kara “Amatör spor kulüpleri hizmet yaparken güç alacağı yer de yerel idarelerdir. Yerel yönetimler bu işin lokomotifi. Olmama  gibi bir lüksü yok. Genç nüfustan beslenen idarelerdir yerel yönetimler. Biz sporun içinde kalarak bu hizmeti vereceğiz. Başka yerlerde işimiz yok.” İfadesini kullandı.

SUSUZ: GENÇLER İÇİN BİRŞEYLER YAPACAĞIZ

Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ali Susuz da bir konuşma yaparak Esenyurt gençliğine hizmet için bu görevlere  geldiklerini belirterek “Esenyurt’taki gençler için birşeyler yapacağız.” Şeklinde konuştu.

 IMG-0542

ACAR: DESTEĞİN  ARTARAK OLMASINI BEKLİYORUZ

Toplantıda kulüpler adına ilk söz alan isim Esenyurt Acarspor Kulüp Başkanı Abdurrahman Acar oldu. Acar futbolda geçtiğimiz sezon Esenyurt kulüplerinin önemli başarılar elde ettiğini belirterek bu başarılarda en önemli  destekçilerinin Esenyurt Belediyesi olduğunu  söyledi. Acar “Futbol anlamında geçen sene çok başarılar elde ettik. Bu başarıları elde ederken de belediye desteği çok önemli. Bunun artarak olmasını  bekiyoruz. Ayrıca güzel ev sahipliğinden  dolayı da Esenkent Gençlikspor kulübüne teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 IMG-0545

ADACI: KULÜPLERE BİR TÜZÜK GETİRİLMELİ

Esenyurt Örnek İdman Yurdu Kulüp Başkanı Burhan Adacı da söz alarak yaptığı konuşmada bölgede kurulacak olan yeni kulüplere bir tüzük getirilmesi gerektiğini savunarak “Kurulacak olan yeni kulüplere bir tüzük getirilmeli. Kulüplerin kurulduktan sonra önce kendi bütçeleriyle ve kaynaklarıyla ayaklarının üzerinde durması lazım. Yoksa yarın bunun önüne geçemezsek bizler de kulüplerimizi kapatmak zorunda kalacağız.” İfadesini kullandı.

IMG-0548

ALTAYLI: IŞIKLAR VE SERVİS OLAYININ ÇÖZÜLMESİ LAZIM

Esenyurt Ünyespor Asbaşkanı Tuncay Altaylı da Akçaburgaz’daki antrenman tesislerine ulaşım sıkıntısı çektiklerini belirterek bölgeden yoğun talep olmasına rağmen altyapıda  bu sıkıntıyı daha  da derinden yaşadıklarını söyledi. Altaylı “Akçaburgaz Tesisleri’nde ulaşım sıkıntısı yaşıyoruz. Işıkların hepsi yanmıyor. Işıklar ve servis olayının çözülmesi lazım. Biz A takıma Torium’dan özel servis kaldırıyoruz.” Diye konuştu.

IMG-0549

ÖZTEKİN: MAĞDUR OLDUK

Esenkent Gençlikspor Asbaşkanı Serhat Öztekin de bir konuşma yaparak amatörlerin tek amacının olması gerektiğini söyledi. Öztekin “Tek amaç olmalı. Burada çocuklara spor yaptırıyoruz. Geçen dönem bir etkinliğe katılmadığımız için paramız kesildi. Geçen sene 1 Lira para almadık. Biz siyaset yapmıyoruz. Spor yapıyoruz. Biz kendi partilerinden olmadığımız için dışlandık. Gerçekten  biz mağdur olduk.” Diye konuştu.

IMG-0550

ALTINTAŞ: KULÜPLER BİRLİĞİ DAHA GÜÇLÜ OLMALI

19 Mayıs Kulüp Başkanı Hasan Altıntaş da bir konuşma yaparak amatör spor kulüplerinin daha iyi destek alması için kulüpler birliğinin  daha güçlü olması gerektiğini söyledi. Altıntaş “Kulüpler Birliğinin yaptırım gücünün daha fazla olması için daha güçlü olması gerektiğine inanıyorum. Öyle olursa  da siyasi erkin  değil spor kulüplerinin daha çok ön plana  çıkacağını düşünüyorum.” Dedi. Altıntaş güreş branşında da şubeleşmek istediklerini, belediyeden de bu konuda imkan beklediklerini sözlerine ekledi.

 IMG-0552

KARA: ARTIK GERİYE DÖNMEYECEĞİZ

Esenyurt Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Hasan Kara yeniden söz alarak spor kulüplerinin işinin sadece spor yapmak olduğunu söyledi. Kara “Artık geriye dönmeyeceğiz. Bu işlere girmeyeceğiz. Bizi ilgilendiren taraflarla ilgileneceğiz. Ben burada olduğum sürece de öyle işlerin içine girmem.” Dedi.

IMG-0553

AKGÜL: BELEDİYE SPOR KULÜPLERİNE DESTEK OLMALIDIR

Esenyurt Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Bekir Akgül de yaptığı konuşmada Esenyurt kulüplerinin kuruluş amaçlarının Esenyurt’taki gençlere hizmet etmek olduğunu, bu nedenle  Esenyurt Belediyesi’nin kulüpleri desteklediğini söyledi. Akgül bütün spor kulüplerinin önemli bir hizmeti yerine getirdiğini  belirterek “Esenyurt Belediyesi’nin asıl görevi de Esenyurt’taki gençlere spor yaptırmak, gençleri spora teşvik etmek, spor kulüplerini de desteklemektir. Bizler her halükarda Esenyurt çocuklarının kazanmasını istiyoruz.” İfadesini kullandı.

IMG-0558

DEMİR: HİÇBİRİMİZİN AKRABASI, ÇOCUĞU YOK

Yeşilesenyurtspor Kulüp Başkanı Hasan Demir de yaptığı konuşmada Esenyurt ilçesinde kulüplerin daha kalıcı gelirlere sahip olması gerektiğini söyledi. Esenyurt Belediyesi tarafından ilçede yapılan 8 halısahanın eşit şekilde kulüplere bölünerek gelirlerinin kulüplere bırakılması gerektiğini, kulüplerin daha kurumsal olabilmesi adına da böyle bir gelire ihtiyacı olduğunu ifade eden Demir “Spor kulüplerinde hiçbirimizin akrabası, çocuğu yok. Hepimiz Esenyurt gençliğinin daha iyi yerlere gelmesi için burada görev yapıyoruz. Bir kulübün altyapıda 5 kategoride mücadele etmesi 100 genci sporun içinde tutmak anlamına gelir.” Diye konuştu.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 748 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

ÜLTANIRDAN JENERİKE TEŞEKKÜR

ÜLTANIRDAN JENERİKE TEŞEKKÜR İstanbul Jenerikteki iki yıllık görevinin ardından Yükselen Mimarobaspora genel koordinatör olarak imza atan Erkan...

YÜKSELEN MİMAROBADA ÜLTANIR DÖNEMİ

YÜKSELEN MİMAROBADA ÜLTANIR DÖNEMİ Yeni sezonda adından sıkça söz ettirmek isteyen Yükselen Mimarobaspor yılın transfer bombasını patlattı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi