İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


MODERN KÖY ENSTİTÜSÜ: HÜR OKUL

MODERN KÖY ENSTİTÜSÜ: HÜR OKUL

Tarih 05 Eylül 2019, 20:02 Editör İskender Kordu

Bölgemizde bu yıl faaliyet göstermeye başlayacak olan Hür Okul ana okulundan ilkokula, orta okuldan Havacılık Lisesine kadar bir çok ünitesiyle 2019- 2020 eğitim yılına hazır.

MODERN KÖY ENSTİTÜSÜ: HÜR OKUL

IMG-7960 

Bölgemizde bu yıl faaliyet göstermeye başlayacak olan Hür Okul ana okulundan ilkokula, orta okuldan Havacılık Lisesine kadar bir çok ünitesiyle 2019- 2020 eğitim yılına hazır.

 IMG-7938

 Abdullah Devecioğlu yönetiminde yeni eğitim öğretim yılına eksiksiz bir şekilde hazırlanan Hür Okulları B.Çekmece’deki kampüsüyle fark yaratmak amacında.

IMG-7930
IMG-7944
IMG-7948

 Eski köy enstitülerini kendine model olarak alan Hür Okulları’nda profesyonel bir ekip eşliğinde sadece okumayacaksınız aynı zamanda at binme parkurlarında ata bineceksiniz, okçuluk öğreneceksiniz, yüzmek için kulaç atacaksınız, açık ve kapalı spor alanlarında yapacağınız aktivitelerle de sadece zihinsel olarak  değil bedensel olarak da gelişiminizi sürdüreceksiniz.

IMG-7923

 

IMG-7925
IMG-7927

Hür Okul’da ayrıca survivor eğitim setleri, permakültür bahçe eğitimleri, değerler ve karakter eğitimleri, yerli ve yabancı öğretmenleri ile hayalinizde kurduğunuz bir okula  adım atacaksınız. IMG-7933

IMG-7934

Hür Okul bünyesinde Hür Nesil İlk ve Ortaokulu ile Hürjet Özel Havacılık Lisesi mevcut. Okula daha ilk girdiğinizde sizleri deneyimli, güler yüzlü ve profesyonel bir ekibin karşılayacağından da şüpheniz olmasın. IMG-7942

Hür Okul ortaklarından Abdullah Devecioğlu da yaklaşan eğitim ve öğretim yılı öncesinde B.Çekmece kampüsünde bizi misafir ederek düşüncelerini ve görüşlerini bizlerle paylaştı.

IMG-7940

 Oldukça sıcak bir ortamda geçen  ziyaretimizde bizlere mükemmel bir ev sahipliği yapan Devecioğlu ekibiyle birlikte Hür Okul tesislerini de gezdirerek herşeyi yerinde görmemizi sağladı.

IMG-7958

 Devecioğlu gazetemize yaptığı  açıklamada Hür Okul’unu kurarken Köy Enstitüleri mantığından yola çıktıklarını söyledi.

IMG-7941

 Devecioğlu “Daha önce Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan Köy Enstitülerinden yola çıkarak Hür Okul’u hayata geçirdik. Burada öncelikli olarak topluma iyi ve hür iradesi olan bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bu ülke çok hassas bir dönem geçirdi. Bir nesil kaybettik. Biz bu ülkede para kazanan, bu ülkeye  olan borcumuzu sağlıklı nesil yetişmesine katkıda bulunarak, kendi kararını kendi veren, fikirleri olan bir nesil yetiştirerek buradaki misyonumuzu yerine getireceğiz.

IMG-7953

5 dönüm üzerine kurulmuş olan okulumuzda çocuklarımıza eğitimlerinin yanısıra yüzme, ata binme, ok atma, kick boks gibi sporlarıyla birlikte Finlandiya modelini ülkemize getirerek organik tarımı da çocuklarımıza uygulamalı olarak öğretmek istiyoruz. 1940 yılında kurulan köy enstitüleri gibi yüzde yüz yerli ve milli bir eğitim politikasıyla çocuklarımıza günlük ve sosyal hayatta da kullanacakları değerler eğitimini vereceğiz.” Dedi.IMG-7936

Bünyelerinde 3-6 yaş çocukları kapsayan anaokulu ile birlikte Hür Çocuk ismini verdikleri ilk öğretim ve orta öğretim, lisede de Hürjet Özel Havacılık Lisesi ile eğitimin hizmetinde olduklarını ifade eden Devecioğlu, Hürjet Özel Havacılık Lisesi ile çok ciddi bir istihdam yaratacaklarını sözlerine  ekledi.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 529 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

OPTİMUM SPOR AKADEMİSİ İLE BAŞARACAKSINIZ

OPTİMUM SPOR AKADEMİSİ İLE BAŞARACAKSINIZ İstanbulda BESYOya hazırlıkta yeni adresiniz Optimum Spor Akademisi.

HAFTALIK MAÇ PROGRAMI

HAFTALIK MAÇ PROGRAMI Maç programı belli oldu


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi