İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


DERDİMİZİ VOLKAN YILMAZA ANLATACAĞIZ

DERDİMİZİ VOLKAN YILMAZA ANLATACAĞIZ

Tarih 20 Temmuz 2019, 09:26 Editör İskender Kordu

Silivri Mimarsinansporda yeni sezon öncesi yönetim kurulu Mehmet Şirin Aksu başkanlığında toplanarak durum değerlendirmesi yaptı. Yönetim kurulu toplantısında gündemin ilk maddesi tesislerin durumu oldu.

“DERDİMİZİ VOLKAN YILMAZ’A ANLATACAĞIZ”

 IMG-7411-Kopya

Silivri Mimarsinanspor’da yeni sezon öncesi yönetim kurulu Mehmet Şirin Aksu başkanlığında toplanarak durum  değerlendirmesi yaptı. Yönetim kurulu toplantısında gündemin ilk maddesi tesislerin durumu oldu.

 IMG-7400

Yaklaşık olarak 2 saat süren toplantıda yönetimin tesislerin durumunu yeni belediye başkanı Volkan Yılmaz’a taşıyarak destek isteyeceği ifade edildi.

IMG-7403

Yönetimin kulağına düğün salonundan sonra tesislerin de ellerinden alınacağı ile ilgili duyumlar geldiği, yönetimin de kulüp başkanı Mehmet Şirin Aksu başkanlığında toplanarak Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı ziyaret ederek bu duyumları Yılmaz’la paylaşacağı kaydedildi. Konuyla ilgili olarak toplantıda yönetim kurulu üyelerine bir konuşma yapan Aksu mevcut tesislerin kendiliğinden bu duruma gelmediğini belirterek, kimsenin de bu stadı babasının hayrı için yapmadığını, Silivri Mimarsinanspor kulübü için yapıldığını söyledi.

IMG-7407

“BU TESİS BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Aksu “Burası kimsenin babasının hayrına yapılmamıştır. Sahanın direklerini de kendim koydum. Burası kendiliğinden buraya gelmedi. Öyle  bir şey yok. Ben burada esrarcılar tarafından tehdit edildiğimi hiç söyledim mi? Sonra sahip çıkmıyor diyorlar. Adam gelip beni tehdit ediyor ‘Ben buradan kalkmam’  diyor. Öbürü olay çıkarıyor. Çıkıp derdimizi belediye başkanımız Sayın Volkan Yılmaz’la paylaşacağız. Bizler bölgemizdeki çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkmak, onlar kötü yollara düşmesin diye buradayız. Bu tesis bu anlamda bizim için çok önemli.” Şeklinde konuştu.

IMG-7408

“HERŞEY PARA”

Bu kulübü kurduklarından bugüne kadar çok önemli tecrübeler kazandıklarını dile getiren Aksu “Hayatı öğrendikçe ne kadar öğrenmediğin çok şey görebiliyorsun. Biz bu kulübü kurarken her meslekte olduğu gibi işin başında acemilik yaşadık. Bugün bile çok şey görüyor ve öğrenmeye devam ediyoruz. Amatör spor kulüpleri gönülle spor yapılan yerlerdir. Ama günümüzde amatör cümlesi anlamını  kaybetmeye başladı. Artık herşey profesyonel gibi; herşey para. Bu zorlurlar içinde mücadele  verirken altyapıda ciddi projelerimiz var. Spor okulu gibi bir proje düşünüyoruz. Bu konuda altyapı antrenörümüz Selçuk Yılmaz da bizim en büyük destekçimiz. Sadece futbolda değil değişik branşlarda da düşünüyoruz. Bunu hayata geçirmek için tesislerimizi daha sağlıklı işletme konusunda bir düzene koymamız gerekiyor. Biz bunu sözlü olarak belediye başkanımız Volkan Yılmaz’dan talep ettik. Kendisini en yakın zamanda ziyaret ederek yazılı olarak da bunu talep edeceğiz. Malum sizler de biliyorsunuz bizim tesisimiz iki noktada kurulmuş, biri sahanın bu tarafında oturduğumuz bu yer. İki tane soyunma odamız var. Karşıda düğün salonu olarak adlandırılan ve spor  alanı diye geçen yerde de ayrıca iki  soyunma odamız, hakem odamız, sağlık odamız var. Ayrıca üstü de çok amaçlı spor salonu, üstüne de kulübe gelir sağlama amacıyla yapılan yerin kulübe tahsis edilip en azından daha iyi şartlarda gençleri yetiştirmek ve spora kazandırmak amacındaydık. Çocuklar 12- 13 yaşına geldiği zaman bunları spora adapte etmek zor olur. Günümüzde sosyal medya çocuklarımızın beyinlerini esaret altına almış durumda. Çocuklarımızın beyinleri de özellikle bu yaşlarda farklı  alanlara kaymaktadır. Bizler çocuklarımıza ön ayak olabileceğimiz bu tesislerde onları 7 yaşından spora başlatarak hem spora hem de topluma kazandırmak istiyoruz. İnşallah siyasi anlamda destek görebilirsek, belediye başkanımız Volkan Yılmaz tesisi komple bize tahsis ederse biz de ona göre rotamızı belirleyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

IMG-7409

“AYNI OYUNU OYNAMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Tesislerle ilgili yaşadıkları sıkıntılara da değinen Aksu “Önümüze set koymaya çalışıyorlar. Geçmişte Özcan Işıklar tarafından nasıl mevcut spor tesislerimizi birilerine ticarethane yaptılarsa bugün de aynı planı sürdürmek isteyenler var. Ben inanıyorum ki belediye başkanımız Volkan Yılmaz buna müsaade etmeyecektir. Tesisle ilgili sizleri bilgilendireyim: Biz 2005- 2006 sezonunda federe olmak için federasyona müracaat ettiğimizde o süreçte tesis olmadan bizi federe yapmayacaklarını ilettiler. Biz de federasyona teminat vererek Silivri Belediyesi’nin bize tesis yapacağını söyledik. Bunun üzerine  onlar da bize ‘Biz söz istemiyoruz. Belge istiyoruz.’ Dediler. O süreçte yine kendisine çok teşekkür ederiz Metin Karakaş’ı aradım. O da bu süreçte aktif rol oynayarak belediye encümeninden çıkan karar sonrasında belediye başkanı Hüseyin Turan’ın imzasıolan evrakla biz amatör spor kulüpleri federasyonunda müdür olarak görev yapan Tahsin Öncül Beye faks geçtik. Dönemin belediye başkanı Özcan Işıklar’a da mevcut tesislerin kulübe tahsisini talep ettik. Maalesef kendisi bize ‘Biz bunu bir kira bedeli olarak vereceğiz. Tahsis yapamıyoruz’ diye diye bugüne kadar geldik. Bugün İstanbul’da sosyal alan dediğimiz zaman İstanbul’un her ilçesinde her mahallesinde fark etmez çocukların sosyal alanları amatör spor kulüpleridir. Ben profesyonel lig takımlarından bir hoca ile muhabbet ederken bana söylediği de şudur: “Sayın başkanım biz bu işin çatıyız. Bu işin temeli amatörlerdir. Amatör yoksa çatı da yoktur. Bugün İstanbul’a çıkın, bu mahallede ya da başka mahallelerde çocukların amatör spor kulüpleri dışında nasıl bir sosyal alanı var. İnternetten, kahve köşelerinden bu çocukları nasıl alabileceğiz. Biz yıllardan beri bunun mücadelesini veriyoruz. Ama maalesef tesislerimizi ticarethane yapmak isteyen insanlar bugün de bu stadı elimizden almak için aynı oyunu oynamaya çalışıyorlar.” Dedi.

Haber: İskender KORDU

 

Bu haber 384 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

TEPECİKTEN ALTIN VURUŞ: 1-0

TEPECİKTEN ALTIN VURUŞ: 1-0 TFF 3.Lig 2.Gruptaki temsilcimiz B.Çekmece Tepecikspor ikinci yarıda kendi sahasında ve seyircisi önündeki ilk maçı...

SİLİVRİ- ŞİLE YILDIZ MAÇI SİLİVRİ STADINDA

SİLİVRİ- ŞİLE YILDIZ MAÇI SİLİVRİ STADINDA TFF 3.Lig ekiplerinden Silivrisporun yarın Şile Yıldız ile oynayacağı kritik maç Çatalca Stadından alınarak Silivri...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi