İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


ÖNCE AHLAK, SONRA SPOR

ÖNCE AHLAK, SONRA SPOR

Tarih 11 Mayıs 2019, 11:03 Editör İskender Kordu

Esenkent Gençlikspor Basın Sözcüsü Hakan Gündoğdudan flaş açıklamalar. Gündoğdu kendileri için altyapıda galibiyetlerin ve şampiyonlukların gelip geçici olduğunu, ahlaki değerlerin herşeyden önce geldiğini söyledi.

“ÖNCE AHLAK, SONRA SPOR”

 

Esenkent Gençlikspor Basın Sözcüsü Hakan Gündoğdu’dan flaş açıklamalar.  Gündoğdu kendileri için  altyapıda galibiyetlerin ve şampiyonlukların gelip  geçici olduğunu, ahlaki değerlerin herşeyden  önce geldiğini söyledi.

 

Gündoğdu “Biz burada sahaya sadece kazanalım düşüncesi ile çıkmıyoruz. Bizler sporcularımızı yarış atı olarak görmüyoruz. Bizim için etik değerler ve sporcu ahlakı herşeyden önce gelir. Burada takım yöneticilerine, hocalar  önemli görevler düşüyor. Bazı kulüplerin  altyapılarda kazanmak için her yolu mubah görmeleri bizleri üzmektedir. Bizler altyapılara sonuç odaklı bakmıyoruz. Altyapılarımızda ne kadar genci sokaktan  çekip spora  kazandırabiliyorsak bu bizim için her türlü galibiyetten  ve  şampiyonluktan önemlidir. Biz Ulu Önderimiz Mustafa  Kemal Atatürk’ün dediği gibi sporcunun zeki,  çevik ve ahlaklı olanının yetiştirmeye gayret gösteriyoruz. Altyapılarda hedef maç kazanmak değil Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmak, topluma doğru ve iyi bireyler yetiştirmektir. Oyunculara bu yaş gruplarında yanlışı öğretmek, haksız koşullarda kazanmaya teşvik  etmek günü kurtarmaktan başka bir şey değildir. Unutmayalım ki ağaç yaşken eğilir. Bizler altyapılarda çocuklarımıza ne kadar doğruları aşılayabilirsek güzel bir toplum oluşmasına da katkıda bulunabiliriz. Bizim derdimiz çocuklara  maç kazanmayı  öğretmek değil doğru  birey olmayı aşılamaktır.” İfadesini kullandı.

Bu haber 586 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

19 MAYIS KUTLU OLSUN/ HAKAN GÜNDOĞDU

19 MAYIS KUTLU OLSUN/ HAKAN GÜNDOĞDU Esenkent Gençlikspor Basın Sözcüsü Hakan Gündoğdu bir mesaj yayınlayarak Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının ...

19 MAYIS KUTLU OLSUN/ HALİL İBRAHİM TOY

19 MAYIS KUTLU OLSUN/ HALİL İBRAHİM TOY Teknik Direktör Halil İbrahim Toy bir mesaj yayınlayarak Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 100. yıldönümünü...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi