İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


BANA DEĞİL ÇOCUKLARA YAPILACAK

BANA DEĞİL ÇOCUKLARA YAPILACAK

Tarih 11 Mayıs 2019, 08:40 Editör İskender Kordu

Silivri Mimarsinanspor Kulüp Başkanı Mehmet Şirin Aksudan Haber Ekspres Spor Servisine flaş açıklamalar geldi. Uzun bir aradan sonra sessizliğini bozan Aksu altyapıdaki bütün sporcuları evlat olarak gördüklerini, bütün imkanlarını onlar için kullanacaklarını söyledi.

“BANA DEĞİL ÇOCUKLARA YAPILACAK”

 

Silivri Mimarsinanspor Kulüp Başkanı  Mehmet Şirin Aksu’dan  Haber Ekspres Spor Servisi’ne flaş açıklamalar geldi. Uzun  bir aradan  sonra sessizliğini bozan Aksu altyapıdaki bütün sporcuları evlat olarak gördüklerini, bütün imkanlarını onlar için kullanacaklarını söyledi.

 IMG-5211

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın da amatörleri kucaklayacağına inandığını ifade eden  Aksu toplumun geleceğinin gençler olduğunu, kulüp adına kendilerine verilecek olan desteğin şahsına  değil çocuklara verileceğini işaret etti.

“KİM  NE EKERSE ONU BİÇER”

HABER EKSPRES: Silivri Mimarsinanspor kulübü olarak Silivri ilçesinde altyapıya önem veren takımlara bakarsak sizi rahatlıkla ilk sıralara koyabiliriz? Bu kadar imkansızlıklara rağmen altyapıdan vazgeçmemenizi neye bağlayabiliriz?

MEHMET ŞİRİN AKSU: Çok güzel bir soru. Altyapı denilince çocuklarımız aklımıza geliyor. Çünkü biz bu spor kulübü yıllar önce kurarken tek amacımız çocuklarımıza spor yaptırmak, varsa yetenekli çocuklar onların yeteneklerini değerlendirmek. Biz Silivri’de siyasi baskıya maruz kaldığımız bir süreçte biz altyapı kurduk. Hamd olsun bunun meyvesini Rabbim bana verdi. Çünkü o kulüpte emek verdim. Tüm çocukları evladım gibi gördüm. Onların başarılı olması için gereken çabayı, mücadeleyi gösterdim; göstermeye de devam ediyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte şartlar iyi olursa şartlar çerçevesinde amatör de olsak altyapıda profesyonel bir düşünce ile çalışmayı düşünüyorum. O da imkanlara dayalı olacak bir çalışma. Kafamda belirli projeler var. Artık biz işin acemiliğini atlattık. 16 sene bitti 17. Seneye gireceğiz. Belli tecrübeler edindik. Belli bilgi, birikime sahip olduk. İnşallah bundan sonraki süreçte Rabbim  nasip ederse örnek bir altyapıya sahip olmaya çalışacağız. Her zaman şunu söyledim. Kim ne ekerse onu biçer. Biz ektiklerimizi inşallah Rabbim bir gün önümüze getirecektir.

IMG-5214

“MAALESEF  TOPLUM SAHİPLENMİYOR”

HABER EKSPRES: Geçtiğimiz hafta U 13 Liginde Avcılar 1903’e karşı takımınızı izleme şansım oldu. Silivri’den böyle bir takımın çıkması her oyuncusunun  da ayrı ayrı ayrı dikkat çektiği bir takımı izlemek gerçekten bir sporsever olarak beni mutlu etti. Bunun için  de sizi ayrıca  kutluyorum. Peki bu çocukların elinden tutacak mısınız? Bunun devamı gelecek mi?

MEHMET ŞİRİN AKSU: Ben öncelikle senin şahsına çok teşekkür ederim. Amatör spor kulüplerinin sesi, gözü, kulağı  olan bir insansın. Bir ayrımcılık yapmadan, pozitif, her kulübe aynı mesafede olmanız bizi mutlu ediyor. Örnek tavır sergiliyorsunuz. Biz tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Çocuklarla alakalı çok güzel düşüncelerim var ama maalesef toplum sahiplenmiyor. Yetenekli çocuklar var. Ben bu çocukların aileleriyle de görüştüm. Çocukları büyük takımların seçmelerine de götürmek istedim. Ama maalesef aileleri pek ilgilenmiyor bu konuda. Artık maddi imkansızlık mı diyelim önümüzdeki süreçte elimizden gelebilecek herşeyi yaparız. Ama elimizden gelmeyen şeyden de sorumlu değiliz.

“SİYASİ SİMSARLAR ÖZCAN IŞIKLAR’I BİZE DÜŞMAN YAPTI”

HABER EKSPRES: Silivri’de eski belediye başkanı Özcan Işıklar’la yıldızınızın hiç barışmadığını demeçlerinizden biliyoruz. Bu  dönem Volkan Yılmaz’la yeni bir dönem başladı. Siz de Yılmaz’la yeni bir sayfa açmıyı  düşünüyor musun?

MEHMET ŞİRİNAKSU: Ben sorduğunuz soruya teşekkür ediyorum. Öncelikle eski belediye başkanı Özcan Işıklar’la ilgili sorduğunuz soruya cevap  vereyim. Ben hep söyledim; bir daha söylüyorum. Seçimi kaybettiği halde her yerde yine söylüyorum. Şahsım kendisiyle hiçbir sorunum yoktu; olamaz. Ama maalesef siyasi simsarlar Özcan Işıklar’ı bize karşı düşman yaptı. O düşmanlık benim şahsıma hiç zarar veremez. Ama zararı o mahallenin çocukların hizmetine zarar verdiler. İnşallah Volkan Başkanla ilgili de tabi ki sporcu bir kimliği var. Kucaklayıcı bir yapısı var. Silivri’de güzel hizmetlere imza atacağına, spora çok önem  vereceğine inanıyor, bir toplumun geleceği çocukları ise en güzel en doğru hizmet gençlere olur diye düşünüyorum. Volkan Başkan da bunun bilincindedir. Kendisine 5 yıllık döneminde başarılar diliyorum. İnşallah başarılı  işlere imza atar. Biz de kendisini her zaman takdir ve teşekkür ederiz. Süreci hep beraber izleyeceğiz.

IMG-5216

“DESTEK  YERİNE İŞİMİZ HEP ENGELLENDİ”

HABER EKSPRES: Peki yerel yönetimlerden beklentiniz nedir? Bir amatör spor kulübü olarak taleplerinizi öğrenebilir miyiz?

MEHMET ŞİRİN AKSU: Öncelikle siyasi anlamda rahat olmamız gerekiyor. Çünkü geçmişte yaşadığımız sıkıntılarda siyaset hep ayak bağı oldu. Destek yerine işimiz hep engellendi. Önümüzdeki süreçte mahallemizde yaptırdığımız spor tesisleri bu çocuklarımızın daha iyi  yararlanabilmesi için kulübümüze iyi şartlarda tahsis edilirse bizim için en büyük destek o olur. Maddi olarak da ihtiyacımız var. Bunların da yapılacağını ümit ediyorum. Çünkü yapılırsa benim şahsıma yapılmaz mahalledeki çocuklara yapılacak. Bu anlamda da umutluyum. Bir sıkıntı görmüyorum. İnşallah güzel olacak. Çünkü geçmiş dönemde olduğu gibi yalan simsarlara fırsat verilmeyecek. Ben bundan eminim. Silivri’de spor bitmişti inşallah bundan sonra bir sporcu belediye başkanı sayesinde tekrar canlanır. Kendisine başarılar diliyorum.

Haber ve röportaj: İskender KORDU

 

Bu haber 733 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

ÜLTANIRDAN JENERİKE TEŞEKKÜR

ÜLTANIRDAN JENERİKE TEŞEKKÜR İstanbul Jenerikteki iki yıllık görevinin ardından Yükselen Mimarobaspora genel koordinatör olarak imza atan Erkan...

YÜKSELEN MİMAROBADA ÜLTANIR DÖNEMİ

YÜKSELEN MİMAROBADA ÜLTANIR DÖNEMİ Yeni sezonda adından sıkça söz ettirmek isteyen Yükselen Mimarobaspor yılın transfer bombasını patlattı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi