İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


İSTEKLERE KARŞI KOYAMADIK

İSTEKLERE KARŞI KOYAMADIK

Tarih 27 Nisan 2019, 08:23 Editör İskender Kordu

Güzelcesporun 19 Mayısta yapılacak olan genel kurulu öncesi adaylığını açıklayan Tamer Canbaz sessizliğini Haber Ekspres Spor Servisine bozdu.

“İSTEKLERE KARŞI KOYAMADIK”

 

Güzelcespor’un 19 Mayıs’ta yapılacak olan genel kurulu öncesi adaylığını  açıklayan Tamer Canbaz sessizliğini Haber Ekspres Spor Servisi’ne bozdu. Canbaz, Güzelcespor’a daha fazla hizmet yapabileceğine inandığı için  aday olduğunu belirterek aileleri  daha çok sporun içine çekeceklerini, yeni dönemde çok farklı projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

 

Sorularımızı büyük bir samimiyetle yanıtlandıran Canbaz camiadan da iyi günde kötü günde yanlarında olmalarını istedi.

“SÜREKLİ İRTİBAT HALİNDE OLDUK”

HABER EKSPRES:  Kongre süreci yaklaşıyor. 19 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak olan genel kurul  öncesi tek  aday konumundasınız? Sizin cephenizde son durum nedir?

TAMER CANBAZ: Ben yönetim kurulumu bu hafta içerisinde son şeklini getirdim. Önümüzdeki hafta belirlediğimiz arkadaşlarla beraber kahvaltılı bir toplantı yaparak projelerimi kendilerine anlatmayı planlıyorum. Bunun yanında kendilerinden de bu toplantıda beklentilerini ve projelerini getirmelerini talep ettim. Geçmiş dönemlerde gerçekten kulübümüzü  aldığımız noktalardan çok farklı ileri noktalara taşıdığımızı düşünüyorum. Son 4 senedir Hüseyin Aydın ve yönetimi zaman zaman güzel işlere imza atmışlardır. Kendisine ve yönetimine teşekkür ediyorum. Geçen süreçte sürekli  irtibat halinde olduk. Eksiklerini tamamlamaya, sorunlarını gidermeye çalıştık. Bu dönem talip olmamın önemli nedenleri var. 31 Mart seçimlerinden sonra siyasete ara vermemden  dolayı zamanım olacağını düşünüyorum. Kulübümüze daha fazla hizmetler yapabileceğimize inanıyorum. Gördüğüm bazı eksiklerin de olması yeni bir heyecanla görevi talip olmamı sağlamıştır.

“CAMİAMI ÇOK SEVİYORUM”

HABER EKSPRES: Güzelcespor denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisiniz. Sizler gibi bir çok isim var camiayla ismi özdeşleşen fakat Tamer Canbaz denildiği zaman camiada size olan ilgi ve sevginin gerçekten çok farklı olduğunu görüyoruz. Hüseyin Aydın döneminde de 4 yıl boyunca  biz tanık olduk neredeyse bir yönetici gibi dışarıdan  desteğiniz oldu yönetime. Gönüllerde her zaman olsanız da kağıt üzerinde Güzelcespor’a bu kadar uzak kalmak size zor gelmedi mi?

TAMER CANBAZ: Zor gelen tarafları şu. Bazı düşüncelerimi, projelerimi kendilerine iletmeme rağmen yönetimdeki arkadaşların iş yoğunluklarından dolayı kulübümüze yeteri kadar zaman ayırmadıklarını gördüm. Onlar da bana bu eksiklerini ifade ettiler. Dernek işi biliyorsunuz gönül işi. Burada eksikleri gördükten sonra da bu dönem dışarıdan gelen taleplere, isteklere karşı koyamadık. Biz de zaten sevdiğimiz bir iş. Zaten Güzelcespor bizim için çok önemli. Camiamı çok seviyorum. Ben özellikle yönetimde olmasını istediğim iki arkadaşımı ikna edemedim. Birincisi Selim Pazarlı’dır. İkincisi Enver Katrancı’dır. İkisi de işlerinin yoğunluğunu, gerekli katkıyı sağlayamayacaklarını düşündüklerinden dolayı bu dönem yönetimlerin içinde olmak istemediklerini belirttiler. Ama dışarıdan her zaman olduğu gibi bundan sonra da her zaman maddi, manevi desteklerini vereceklerinin sözünü verdiler.

“AİLELERLE KOORDİNELİ ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”

HABER EKSPRES: Anladığımız kadarıyla Tamer Canbaz jübilesini yapmayacak.  İçinizdeki bu enerjiyi nereden buluyorsunuz?

TAMER CANBAZ: Ben çocukluğumdan beri sporun içinde olan birisiyim. Sporun her yaşta yapılması gerektiğini düşünenlerdenim. Spor insanları, gençleri bence kesinlikle ve kesinlikle kötü alışkanlıklardan  kurtaran bir unsurdur. Zaman zaman ben de spor yapmaya çalışıyorum. Ailelerin son yıllarda katılımları  beni oldukça sevindiriyor. Projelerimin içinden biri de ailelerin de kulüplerin birer fahri üye olmalarını sağlamaktır. Ailelerle koordineli çalışmalar yaparak daha planlı çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Kesinlikle önceliğimiz sporu seven, çocukları seven çalıştırıcılarla, antrenörlerle yola çıkmayı planlıyoruz. Yeni dönemde çok farklı projelerimiz olacaktır. Bu projelerin bir kısmını da 19 Mayıs’ta yapılacak olan olağan  genel kurulumuzda üyelerimize açıklayacağız.

HABER EKSPRES: Yönetime geldiğinizde teknik  kadro konusunda herhangi bir tasarrufunuz olacak mı?

TAMER CANBAZ: Benim gözlemlediğim kadarıyla 2017-2018 sezonunda U 13 takımı grubunda namağlup şampiyon olmuştur. Onun dışında üst kategorilerde özellikle U 19 ve A takım ligin ikinci yarısında çok büyük düşüşler yaşayarak kümede kalma mücadelesi vermiştir. Ve 2018- 2019 sezonu sonunda U 19 takımımız maalesef ki yıllar sonra U 19 B Ligine düşmüştür. Bunun nedenleri de bizler tarafından tespit edilmiştir. Özellikle üst kategorilere kesinlikle teknik kadro değişikliği yapılması gerektiğini  düşünmekteyim. Tabi ben yönetim kurulu başkanı olarak arkadaşlarımıza düşüncelerimi iletirim. Ortak kararımız ne olur o yönde eylem planını hayata geçiririz.

“HEDEF KESİNLİKLE BİR ÜST LİG OLACAKTIR”

HABER EKSPRES: Mevcut ekonomik yapısıyla ve tesisleriyle Güzelcespor’un yeri sizce nerede olmalı? Bunun  için kısa ve uzun vadede herhangi bir planınız var mı?

TAMER CANBAZ: Planımız elbette kısa  ve uzun vadeli. Benim önerim doğrultusunda hedef kesinlikle bir üst lig alacaktır. Kadronun oluşturulması konusunda teknik kadronun üzerinde haftalık raporlar hazırlayacak, yönetime sunacak, transfer komitesi başında olacak, altyapı hocalarıyla koordineli olarak çalışacak, bu işin içinden gelmiş çok değerli bir kardeşimizle ön görüşmeyi yaptık. Önümüzdeki hafta aramızda yapacağımız toplantıya arkadaşımı çağırarak onun plan ve projelerini  değerlendirmeyi ve kamuoyuna açıklamayı  planlıyoruz.

“SPORDAN HİÇBİR ZAMAN KOPMADIM”

HABER EKSPRES: Peki yönetimde olmadığınız 4  yıl içinde hiç kendinizle yüzleştiniz mi? Kendinizi yenilediğinizi  düşünüyor musunuz? Yeni dönemde Tamer Canbaz yönetiminde ne tür yenilikler göreceğiz? Arada bir fark olacak mı?

TAMER CANBAZ: Şimdi ben aktif Güzelcespor’da 4 yıl görev almamama rağmen spordan hiçbir zaman kopmadım. Özellikle Güzelcespor benim en öncelikli hobilerimden biridir. İster istemez oranın havası beni her zaman Güzelcespor’a çekmiştir. Bu süreçte de uzun zamandan beri görev almaktan onur duyduğum İASKF yönetiminde çok aktif spor adamlarıyla her konuda istişare ediyoruz. Her geçen gün kendimi artı bilgi katkısı kattığımı düşünüyorum. Elbette ki yeni sezonda eski küçük yanlışları düzelterek hem yönetim kurulu hem futbolcu  kardeşlerim hem de futbolcu ailelerinin talepleri doğrultusunda pırıl pırıl tesislerimizde önemli çalışmalar yaparak önemli başarıları kendimize Güzelcespor’da hedef belirledik. Ben camiama her zaman olduğu gibi güveniyorum. Hem de Güzelcespor üyelerinin daha aktif bir şekilde kulübün içinde olmalarını sağlayacak projeler ile yönetime talibiz.

“BEN EKİBİME, ÜYELERİMİZE, SPORCULARIMIZA GÜVENİYORUM”

HABER EKSPRES: Son olarak buradan Güzelcespor camiasına bir mesajınız var mı?

TAMER CANBAZ: Güzelcespor’da kişiler gelip geçicidir. Bu camianın gayrıresmi kuruluşu 1961, resmi kuruluşu 1991. Bu süreçte çok kişiler, sporcular geldi geçti. Önemli olan güzel katkılar sağlayabilmek. Bugün hala benim adım, Selim Pazarlı, Adnan Toros, diğer ismini sayamadığım bir çok kişi camia tarafından anılıyorsa bizler  de önemli bir katkı sağladığımız düşüncesindeyim. Yeter ki ilişkileri  sıcak ve sağlam tutalım. Hedefi büyütelim. Güzelce’ye hak ettiği başarıları yaşatma gayreti içinde olalım. Altyapılardan Türk futboluna başarılı şekilde temsil edecek futbolcular çıkartalım. Onlar bizim için en büyük ödül olacaktır. Ben ekibime, üyelerimize, sporcularıma güveniyorum. Yeter ki iyi günde kötü günde yanlarımızda olsunlar. Biz en iyi şekilde yeni sezonda Güzelcespor’u önemli kadrolarla liglere hazırlayacağımızı belirtmek istiyorum.

Haber ve röportaj: İskender KORDU

Bu haber 1129 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

1.AMATÖR KÜME

AKÖREN YİNE TEKİN'LE

AKÖREN YİNE TEKİN'LE Amatör 1.Küme ekiplerinden Akörenspor yeni sezon öncesi teknik direktör İlhan Tekinin sözleşmesini bir sezon daha u...

SOKAKLARA İNECEĞİZ

SOKAKLARA İNECEĞİZ Amatör 1.Küme ekiplerinden Bahçelievlerspor yönetimi önceki gün basın mensuplarıyla biraraya gelerek durum değerlen...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi