İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


İSTANBULSPORDA 2.BENTÜRK DEVRİ

İSTANBULSPORDA 2.BENTÜRK DEVRİ

Tarih 08 Nisan 2019, 21:05 Editör İskender Kordu

Amatör 1.Küme ekiplerinden İstanbulsporda hafta sonunda yapılan genel kurula tek liste ile katılan Yavuz Bentürk yeniden başkanlığa seçildi.

İSTANBULSPOR’DA 2.BENTÜRK DEVRİ

 

Amatör 1.Küme ekiplerinden İstanbulspor’da hafta sonunda yapılan genel kurula tek liste ile katılan Yavuz Bentürk yeniden başkanlığa seçildi.

 

Çoğunluğun aranmadığı ikinci toplantıda adaylığını açıklayan Bentürk mevcut yönetimle yeniden göreve geldi. Divan başkanlığını Hüsnü Terek’in yaptığı genel kurulda çoğunluk aranmadığı için katılım düşük oldu.

 

Genel kurulda 2018 yılı faaliyetleri ve denetleme kurulu raporları iki ayrı dönem halinde ibraya sunuldu.

Atilla Kınay’ın başkanlığın yaptığı 7.aya kadar olan dönem ibra edilmezken Kınay’dan  sonra başkanlığa gelen Yavuz Bentürk’ün başkanlığını kapsayan dönem oylamaya sunularak ibra edildi.

Kongrede söz alan Yavuz Bentürk İstanbulspor’un şu anda evrakları naylon bir torba içinde toplanmış, yeri olmayan bir kulüp olduğunu söyledi. Bentürk “İstanbulspor’un kesinlikle bir yerinin olması lazım. İstanbulspor şu anda evrakları naylon bir torba içinde olan bir kulüptür. İstanbulspor’a şu anda yardımı geçen iki arkadaş var. Biri Mustafa Yurttaş diğeri de Hüsnü Terek’tir. Bu arkadaşlar şu anda kulübe maddi ve manevi destek sağlasalar ve ne kadar söylemeseler de artık sıkıldıklarını biliyorum. Kulübümüzün hiçbir geliri yok. Hangi gelire göre bütçe oluşturacağız? Kongrede beyan ettiğimiz 130 Bin Liralık bütçe de soru işareti. Eğer herhangi bir talip olursa da ben kendi adıma söylüyorum kesinlikle aday değilim. Ancak herhangi bir liste çıkmazsa da İstanbulspor’un ortada kalmayacağını da herkesin bilmesi lazım.” İfadesini kullandı.

Seçimli olağan genel kurulun son bölümünde yönetim ve denetim kurullarının seçimine gidildi. Bentürk’ün  açıklamalarına rağmen aday çıkmayınca Bentürk adaylığını açıklayarak yeniden yönetime talip oldu.
Bentürk listesinde mevcut yönetime yer vererek tek liste ile girdiği seçimde yeniden göreve geldi.

Genel kurulun ardından gazetemize bir açıklamada bulunan Bentürk İstanbulspor’un yeni dönemde önceliğinin gençler olduğunu söyledi.

 Bentürk “İstanbulspor’un yeni döneminde önceliği gençler olmalı. Gençler spor yapmalı. İstanbulspor’da bir adet vardır; önce efendilik ve terbiye. İstanbulspor yeni dönemde sadece futbolda değil amatör branşlarıyla da varlığını devam ettirecektir.” Şeklinde konuştu.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 384 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

1.AMATÖR KÜME

BU SENEYİ HATIRLAMAK İSTEMİYORUM

BU SENEYİ HATIRLAMAK İSTEMİYORUM Güzelcespor Basın Sözcüsü Bayram Günay sezonun sona ermesiyle birlikte sessizliğini bozdu. Basın mensuplarıyla bir...

BÜTÜN SORUMLULUK BENİM

BÜTÜN SORUMLULUK BENİM Esenyurtspor Kulüp Başkanı Hasan Karadan samimi açıklamalar. Sezonun sona ermesiyle sessizliğini bozan Kara, kü...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi