İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


SİNOP ŞİDDETE KARŞI TEK SES OLDU

SİNOP ŞİDDETE KARŞI TEK SES OLDU

Tarih 05 Ocak 2019, 16:41 Editör İskender Kordu

Süper Amatör Küme ekiplerinden İstanbul Sinopspor bugün K.Çekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, istişare kurulu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, camianın önde gelen isimleri ve sponsorların katıldığı bir öğlen yemeğinde biraraya gelerek tek vücut oldu.

SİNOP ŞİDDETE KARŞI TEK SES OLDU

 

Süper Amatör Küme ekiplerinden İstanbul Sinopspor bugün K.Çekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, istişare kurulu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, camianın önde gelen isimleri ve sponsorların katıldığı bir öğlen yemeğinde biraraya gelerek tek vücut oldu.

 

Kulüp binasında yapılan kahvaltılı toplantıda Küçükköy- Yıldırımbosna maçında bir taraftarın ölümüyle sonuçlanan şiddet olaylarının sona ermesi için de görüş alışverişi yapıldı.

 Hep bir ağızdan futboldaki şiddet unsurları kınanırken yönetim kurulu adına da bir manifesto okunarak dostluk, barış ve kardeşlik çağrısı yapıldı.

 

Yönetim kurulu adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Spor; dostluktur, kardeşliktir, birliktir, beraberliktir, güzelliktir,  centilmenliktir. Kırk yılı aşkın mazisi ile Istanbul Sinopspor, nice sportif başarılarının yanısıra bu anlayışı kendisine hakim kılarak en büyük başarısını sergilemiştir. Hemşehrilerinin kaynaşması amacıyla kurulan kulübümüz, diğer camiaların, yörelerin takımlarıyla müsabakalarda en üst düzeyde mücadele ederken, yönetimler, taraftarlar ve sporcular düzeyinde de en samimi gönül köprülerini, dostlukları, güzellikleri inşa etmeye gayret göstermiştir. Evinde rakibine gösterdiği ikram, hürmet ve saygı, deplasmanda aynı şekilde karşılık bulmuş, maçın heyecanı yaşanırken,  muhabbetle gönül köprüleri pekiştirilmiş,  kalıcı dostluklar edinilmiştir. Yıllar önce kritik bir maçtan önce maça yetiştirmek için araçları bozulan ve kendi aracımızla müsabakaya yetiştirdiğimiz Sultantepe Kulübünün takımımızı Fair Playe aday göstermesi, geçtiğimiz yıl şampiyonluk müsabakasında yendiğimiz Karadolap Kulübünün maç sonu takımımızı çiçeklerle uğurlaması ve en son iki hafta önce şampiyonluk müsabakasında rakibimiz ile taraftarlarımızın birlikte maçı seyrederek maç içi ve maç sonu güzellikleri birlikte sergilemeleri, müsabakanın zevki yanında izleyenlerin başka bir mutluluğu tatmalarını sağlamış ve spor kamuoyunda geniş bir şekilde yer bulmuştur. Kalan müsabakalarımızda ve Play Off mücadelemizde de aynı anlayışı en üst düzeyde sergilemeye devam edeceğiz. Gençleri kötülüklerden uzak tutarak sağlıklı bir beden ve ruha sahip olmalarını sağlamanın temel amaç olduğu sporun; gençleri kötü alışkanlıklara sevk ettiği, kavganın, küfrün, kötü tezahüratın eksik olmadığı bir zemine kaymasını asla doğru bulmuyoruz. Fanatikliğin, holiganizmin bir sonucu olarak gencecik, spor sevdalısı bir gencimizin ölümü aynı grupta mücadele eden camiamızı derinden üzmüş ve hepimizi ‘sporu niçin yapıyoruz’ sorgusunu yeniden yapmaya sevk etmiştir. Bu minvalde, İstanbul Sinopspor camiası olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olarak tüm takımlarımızın başta  yönetim kurullarını, teknik ekibini, sporcularını ve taraftar gruplarını sağduyuya davet ediyor; TFF ve amatör kurullarımızın bu anlayışla hareket etmeyen kulüpler ile ilgili tedbirleri azami düzeyde almalarını talep ediyoruz. Ruhun şad olsun Muhammed kardeşimiz. Başın Sağolsun Küçükköy Camiasi. Başın Sağolsun Türk Sporu!”

“BİZE BU TESİSLERİ KAZANDIRAN SAYIN TEMEL KARADENİZ’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kahvaltının ardından açılış konuşmasını yapan kulüp başkanı Ramazan Aşçı sözlerine böyle bir tesisi İstanbul Sinop camiasına kazandırdığı için K.Çekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederek başladı.

Aşçı “Bugün bir çok 3.Lig kulübünde bile olmayan bu tesisleri camiamıza kazandıran K.Çekmece Belediye Başkanımız Sayın Temel Karadeniz’e teşekkür ediyoruz. Göreve geldiği ilk günden bugüne kadar da her zaman yanımızda oldu. Bugün de kahvaltımızda bizleri şereflendirdiler. Ancak biz camia olarak her zaman şampiyonluklardan önce centilmenliği, Fair Play’i özümsemiş bir camia olarak şunu da ifade edebiliriz ki Küçükköyspor kulübü taraftarı 17 yaşındaki kardeşimizin  sahalardaki ölümünden büyük bir üzüntü duymaktayız. Binlerce şampiyonluğu bir cana değişmeyiz.” Şeklinde konuştu.

“RAFET ORHAN HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU”

Sporun dostluk, barış ve kardeşlik olduğunu ifade eden Aşçı ana sponsorları ve 2.Başkan Rafet  Orhan’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek şöyle dedi “Ana sponsorumuz ve 2.Başkanımız Sayın Rafet Orhan kulüp başkanı olduğum günden bugüne kadar her zaman yanımızda oldu. İş adamı olarak da dimdik arkamızda durdu. Hiçbir zaman da maddi ve manevi olarak desteğini esirgememiştir. Kendisine de bu vesileyle herkesin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum.”

ORHAN “ÖNCE DEĞERLER SONRA ŞAMPİYONLUK”

Aşçı’dan sonra söz alan iş adamı ve 2.Başkan Rafet Orhan da kendileri için şampiyonluklardan ve başarılardan önce en önemli değerin Sinop isminin en iyi şekilde temsil edilmesi olduğunu söyledi. İstanbul Sinop’un her zaman yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Orhan aynı desteği arttırarak sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

DEMİRKOL: SAHALARDA ŞİDDET İSTEMİYORUZ

Orhan’dan sonra söz alan onursal başkan Hüseyin Demirkol da İstanbul Sinopspor olarak her zaman centilmenlik ve Fair Play’la anıldıklarını, bunun dışına çıkmalarının da mümkün olmadığını söyledi. İstanbul Sinop için şampiyonluktan önce başka değerlerin geldiğini kaydeden Demirkol “Biz spor kulübü olarak her zaman centilmenliğimizle adımızı duyuran bir kulüp olmuşuzdur. Centilmenlik tüzüğümüzde de önemli bir yer tutmaktadır. Ancak sahalarda bizim gösterdiğimiz sağduyu ve centilmenliğin spora da örnek olmasını, tüm sahalarda sergilenmesini diliyoruz. Ben inanıyorum ki İstanbul Sinop- Yıldırımbosna maçında da İstanbul Sinopsporlu yöneticiler sağduyulu davranmasaydı orada da kavga olurdu. Bu konuda da yetkilileri, sorumluları göreve davet ediyorum. Lütfen sahalardaki bu şiddeti önlemek için gerekli yaptırımları hayata geçirerek hiçbir kulüp ayırt etmeksizin uygulasınlar.” İfadesini kullandı.

GENÇTÜRK “ÇOCUKLARIMIZA DOĞRU ROL MODEL OLMALIYIZ”

K.Çekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk de söz alarak bir konuşma yaptı. Gençtürk İstanbul Sinop’u şampiyonluğundan dolayı kutlayarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi. Gençtürk “     Öncelikle İstanbul Sinopspor kulübünü şampiyonluğundan dolayı tebrik ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bizler de spor adamı olarak her zaman centilmenlik ve Fair Play’in hakim olduğu müsabakalar oynanması için bu konuyu iç tüzüğümüze kadar taşımış bulunmaktayız. Yönetici olarak bizlere de iş düşüyor. Biz sporcuları nasıl yönlendiriyorsak onlar da bu doğrultuda hareket etmektedirler. Burada da önemli olan çocuklarımıza doğru bir rol model olmaktır.” Şeklinde konuştu.

 

KARADENİZ “BİR MÜSABAKA BİR ÇOCUĞUMUZUN HAYATINDAN KIYMETLİ OLMAMALI”

Toplantının sonunda söz alan K.Çekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de İstanbul Sinop’un spor ahlakına ve ilkelerine büyük önem verdiğini, kendilerinin de camianın davranışlarıyla ve hareketleriyle onur ve gurur duyduklarını söyledi.

 Karadeniz “Artık sahalarımızda sağduyu istiyoruz. Bir müsabaka bir çocuğumuzun hayatından daha kıymetli olmamalı. Amatör sahalarımızda yaşadığımız bu şiddeti ve öfkenin kontrolsüzlüğünü nasıl yeneceğiz bilemiyorum. Bunu nasıl çözeceğiz, ne yapacağız,  bize ne oldu bilmiyorum. Alınganlıkları, kırgınlıkları o kadar büyütüyoruz ki. Bugün şampiyonluklar unutulur ama centilmenlikler unutulmaz; hep gönülde izi kalır. K.Çekmece ilçesi de her zaman dostluğun, kardeşliğin ve barışın egemen olduğu bir alan olmuştur. İstanbul Sinop’un da grubunda elde ettiği bu şampiyonluğun ardından çok daha iyi yerlere geleceğine inancım sonsuzdur. Bu birlik ve beraberlik yemeği içinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Öte yandan yemekli toplantının ardından yönetim kurulu, sponsorlar ve istişare kurulu yönetim kurulu odasında yaklaşık olarak 1 saat süren bir toplantıya imza attı.

 Toplantıda Play Off öncesi ekonomik durumun masaya yatırıldığı, iş adamlarından ve sponsorlardan desteklerini daha da arttırmalarının istendiği elimize ulaşan bilgiler arasında.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 295 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

HİSARBEYLİ AMATÖRLÜK YOLUNDA

HİSARBEYLİ AMATÖRLÜK YOLUNDA Çatalcanın gayrıfedere kulüplerinden Hisarbeylispor federe olmak için geri sayıma geçti.

UÇDU İLE BİR YIL DAHA

UÇDU İLE BİR YIL DAHA Amatör küme ekiplerinden Beylikgücüsporda altyapıda bir imza da Ersoy Uçdudan geldi.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi