İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ ESENYURT BELEDİYESİ

EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ ESENYURT BELEDİYESİ

Tarih 09 Kasım 2018, 10:15 Editör İskender Kordu

Güzelyurt Toprak Spor Kulüp Başkanı Tuncay Topraktan Haber Ekspres Spor Servisine samimi açıklamalar. Yurt içi ve yurt dışı şampiyonalar derken şehir şehir, ülke ülke gezen Toprakla hem Esenyurt ilçesindeki faaliyetleri üzerine konuştuk hem Boks hem de Kick Boks sporunun ilçedeki geleceği üzerine.

“EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ ESENYURT BELEDİYESİ”

 

Güzelyurt Toprak Spor Kulüp Başkanı Tuncay Toprak’tan Haber Ekspres Spor Servisi’ne samimi açıklamalar. Yurt içi ve yurt dışı şampiyonalar derken şehir şehir, ülke ülke gezen Toprak’la hem Esenyurt ilçesindeki faaliyetleri üzerine konuştuk hem Boks hem de Kick Boks sporunun ilçedeki geleceği üzerine.

 

“MİLLİ TAKIMA DAHA FAZLA SPORCU  VERMEK İSTİYORUZ”

Kulüp olarak 2018 yılında beklentilerin üzerine çıktıklarını ifade eden Toprak her yıl bunun üstüne koyarak devam etmek istediklerini söyledi. Toprak “Kulüp olarak bu yıl iki sporcumuz elemeleri geçerek Milli Takıma yükselmeye hak kazandı. Biri gençlerde İtalya’da yapılan Dünya Şampiyonasına hak kazandı. Biri de Slovenya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Normalde minik, yıldızlarda Milli Takım boyutu olmadığı için Türkiye Şampiyonu olan sporcularımız vardı Elazığ’da yapılan şampiyonalarda. Yani 2018 sezon olarak beklentilerimizin biraz üzerinde oldu. İyi  geçti. Ama Milli Takımda Dünya Şampiyonluğu bekliyorduk gençlerde. Sporcumuzun maç öncesi rahatsızlanması ateşlenmesi etkiledi bizi. 2019’da tabi başlıca hedefimiz sakatlıksız bir sezon geçsin. 2016’da Dünya Şampiyonu olan bayan sporcumuz 2017- 2018 sezonunu boş geçirdi sakatlıktan dolayı. Bu da onu baya bir etkiledi. Ameliyatını oldu. 2019’da başlayacak tekrar inşallah. 2019’daki hedefimiz öncelikle Türkiye’de Ocak ayında ve Nisan ayında düzenlenecek olan şampiyonalarda en yüksek puanı toplayıp gençler ve büyükler kategorisinde Milli Takıma daha çok sporcu vermek.” Şeklinde konuştu.

“SÜREKLİLİĞE ÖNEM VERİYORUZ”

Güzelyurt Toprak Spor Kulübü olarak Kick Boks ve Boks branşlarında 80 sporcuya hizmet verdiklerini, kulüplerine talebin çok yoğun olduğunu ifade eden Toprak “Güzelyurt Toprak Spor Kulübü olarak Kick Boks ve Boks üzerine eğitim veriyoruz. Şu anda aktif 80 sporcumuz var. Yakuplu’dan gelen var, Kayaşehir’den gelen var, Gürpınar’dan gelen var. Özellikle Kick Boksun içinde 7 tane branş var kendi içinde. Bunun 3 tanesi ringde, 4  tanesi de Tatamide oluyor. Bu alt gruplara temele biraz daha fazla önem veriyoruz. Çünkü altyapıyı oluşturmak daha iyi. Burada süreklilik önemli sporda. Buranın en eski sporcuları 5-6 yıllık sporcular. Başarı elde etmek isteyen sporcu zaten sürekliliğe önem vermek zorunda. Bu spor dallarında Milli Takım boyutu zaten gençlerde başlıyor 16 yaşından itibaren. Buna odaklı altyapı çalıştırıyoruz. Yani branşa göre çalışma yapıyoruz. Ringdeki müsabakalar daha sert geçen müsabakalar. Nakavtlı maçlar. Buna da 16 yaşına gelmeyen sporcu da ringde dövüşemiyor zaten. O yüzden ilk başta altyapıda pişirip yukarı doğru çıkarıyoruz.” diye konuştu.

“ESENYURT BELEDİYESİ’NİN BÜYÜK DESTEĞİ OLUYOR BİZE”

Güzelyurt Toprak Spor Kulübü olarak en büyük destekçilerinin Esenyurt Belediyesi olduğunu dile getiren Toprak “Belediyemiz bu konuda ulaşım konusunda, maddi konularda turnuvalara giderken desteğini veriyor. Burada en büyük destekçimiz Esenyurt Belediyesi. Yani maddi olarak da, ulaşım konusunda da desteklerini esirgemiyorlar bizden. Belediye Başkanımız Sayın Murat Alatepe de sporun içinden özellikle bizim tarzdaki sporun içinden geldiği için hem sporcu psikolojisini hem de kulüplerin nasıl ayakta durduğunu gayet iyi biliyor. O açıdan çok büyük desteği oluyor bizlere.” Şeklinde konuştu.

“BAŞARILAR MEDYANINGÖZÜNDENKAÇIYOR”

Türkiye’de medyanın en çok futbola önem verdiğini, diğer spor branşlarının ise arka planda kaldığını kaydeden Toprak buna rağmen Kick Boksa ilginin oldukça yoğun olduğunu söyledi. Toprak “Bu genelde medyayla alakalı. Türkiye’de genelde futbol ön planda olduğu için ekranda halk neyi görürse onu takip ediyor. Bireysel sporlarda elde edilen başarılar medyanın gözünden kaçıyor. En son benim gittiğim turnuvayı örnek vereyim İtalya’daki Dünya Şampiyonasını. Orada MilliTakım büyük bir başarı elde etti. Ama bu başarı ulusal basında, televizyonlarda yer almadı. Sadece TRT 20 saniye bir haber yaptı o kadar. Türkiye’de Kick Boks lisanslı sporcu sayısında olimpik branşlar dahil üçüncü sırada Türkiye genelinde. Yani büyük bir başarı Kick Boks için. Olimpik branşlar dahil uluslararası Milli Takım düzeyinde en çok madalya getiren branş. Yani Kick Boksun olimpik olması halinde Türkiye’ye ilk olimpik madalya Kick Bokstan gelecektir.” İfadesini kullandı.

“DÜNYADA EN TEHLİKELİ SPORLAR ARASINDA KİCK BOKS 17.SIRADA”

Kick Boksun kamuoyunda lanse edildiği  gibi bir şiddet sporu değil savunma sporu olduğunu kaydeden Toprak “Kamuoyunda Kick Boks sporu ile ilgili bilinen algılar tamamen yanlış. Halkın doğru bildiği de yanlış bilinen şey. Bir örnek vereyim. Mesela futbol müsabakasında örnek en son Galatasaray- Fenerbahçe maçı. İnsanlar birbirlerine darp etmeleri, hakaret etmeleri sporcuların özellikle bunları hiçbir Kick Boks ve bireysel kontak sporlarda göremezsiniz. Yani iki sporcu ringde dövüşür, maç sonunda birbirlerine sarılarak ringden inerler. Sağlığın ön planda olduğu müsabakalarda sporcuların bütün koruyucu ekipmanları giymesi de zorunludur. Koruyucu ekipmanlar olmadan kesinlikle maça çıkamazlar. Dünyada en tehlikeli sporlar arasında Kick Boks 17. Sırada. Bu da çok tehlikeli bir spor dalı olmadığı anlamına gelir.” Dedi.

“KATILDIKLARI MÜSABAKALAR ÖZEL ŞAMPİYONALARDIR”

Milli Takım düzeyinde olmayan bir şampiyonada kimsenin ne Avrupa nede Dünya Şampiyonu olabileceğini ifade eden Toprak “İsim vermeye gerek yok ama Milli Takım düzeyinde olmayan hiçbir müsabaka ne Dünya Şampiyonluğu ne de Avrupa Şampiyonluğu getirir. Katıldıkları müsabakalar, şampiyonalar özel şampiyonalardır. Ve bunlar o turnuvanın şampiyonudur. Bunu bir Dünya Şampiyonu, bir Avrupa Şampiyonu gibi bölgede lanse etmenin kimseye bir faydası yoktur. Aksine bölgemizden çıkan gerçek Avrupa ve Dünya Şampiyonlarının önünü kapatmaktadır. Onları rencide etmektedir. Resmi kurumlarca da bunların dikkate alınmaması en büyük beklentimizdir.” Şeklinde konuştu.

Haber: İskender KORDU

 

Bu haber 18427 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

DİĞER SPOR DALLARI

AVCILAR 1903 YARI FİNALDE: 30-11

AVCILAR 1903 YARI FİNALDE: 30-11 Kadın Hentbol Yıldız Liginde oynanan maçta Avcılar 1903 gruptaki son maçında Bolu Belediyesporu 30-11 mağlup ederek...

BEYLİKDÜZÜNDE MASA TENİSİ RÜZGARI

BEYLİKDÜZÜNDE MASA TENİSİ RÜZGARI Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ödüllü Masa Tenisi Turnuvası sona ...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi