İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


İSTANBULSPOR SEÇİMLİ KONGRE İSTİYOR

İSTANBULSPOR SEÇİMLİ KONGRE İSTİYOR

Tarih 07 Haziran 2018, 12:25 Editör İskender Kordu

Yeni sezonda Amatör 1.Kümede mücadele edecek olan tarihi İstanbulspor kulübü mali genel kurulunu yaptı.

İSTANBULSPOR SEÇİMLİ KONGRE İSTİYOR

 

Yeni sezonda Amatör 1.Kümede mücadele edecek olan tarihi İstanbulspor kulübü mali genel kurulunu yaptı.

 

İstanbul Erkek Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan genel kurulda yönetim kurulu faaliyet raporu ibra edilirken denetleme kurulu raporu ise divan başkanlığına hazırlanıp sunulmadığı için bir sonraki seçimli genel kurulda görüşülmek üzere oybirliğiyle ertelendi. Genel kurulda divan başkanlığını Hüsnü Terek yaparken İstanbulspor kulübünün faaliyet raporlarını da kulüp başkanı Atilla Kınay okuyarak genel kurul üyeleriyle paylaştı.

 Kınay’ın okuduğu faaliyet raporu oy birliğiyle kabul edilirken sıra denetleme kurulu raporuna geldiğinde denetleme kurulunun henüz biraraya gelerek rapor oluşturmadığı için sunum yapılamadı. Divan Başkanı Hüsnü Terek de bunun üzerine disiplin kurulu raporunun seçimli genel kurula kadar hazırlanarak sunuma hazır hale getirilmesi, bunun için de disiplin kuruluna ek bir süre verilerek seçime kadar hazırlıkların tamamlanması için süre verilmesini oylamaya sundu. Terek’in bu görüşü kongre salonunda sert tartışmalara neden olsa da oybirliğiyle kabul edilerek karara bağlandı. Divan Kurulu Başkanı Terek daha sonra da kulübün acil olarak seçimli genel kurula gitmesi gerektiğini belirterek yönetim kurulu adına kulüp başkanı Atilla Kınay’dan da kongre üyelerinden gelen yoğun talep üzerine seçimli genel kurul kararı almalarını talep etti.

İstanbulspor genel kurul üyesi Mustafa Yurttaş da söz alarak bir konuşma yaptı. Yurttaş, İstanbulspor’un bu sezon neredeyse sahaya çıkamayacak konuma geldiğini, kendisinin ve divan kurulu başkanı Hüsnü Terek’in yönetimde olmamalarına rağmen dışarıdan verdiği destekle takımın sezonu tamamladığını belirterek acilen yönetimin değişmesini istedi. Yurttaş “Bizler içeride de olsak dışarıda da kalsak her zaman maddi ve manevi olarak desteğimizi yapıyoruz. Ancak bu sene İstanbulspor tarihinde ilk kez sahaya çıkamayacak duruma geldi. Bizler de ligden düşsek de son maça kadar mücadele ettik.” Diye konuştu.

İstanbulspor Kulüp Başkanı Atilla Kınay da genel kuruldan gelen seçimli kongre talebine tek başına karar veremeyeceğini, yönetim kurulu ile en kısa sürede biraraya gelerek karar alacaklarını söyledi.

Genel kurul üyelerinin genel görüşü ise yeni sezon öncesi hazırlıkların aksamaması, göreve gelecek olan yönetimin de hazırlıklarını daha iyi yapabilmesi, hedef koyabilmesi için seçimli genel kurul tarihinin 22 ya da 23 Haziran tarihinde yapılması.

Genel kurul üyeleriyle kulüp başkanı Atilla Kınay arasında zaman zaman ateşli tartışmalar yaşanırken divan kurulu başkanı Hüsnü Terek de tecrübesini konuşturarak yaşanan tartışmalara el koyarak hem kongre üyelerinden hem de mevcut yönetimden İstanbulspor’un geleceği için sağduyulu olmalarını ve sağduyulu kararlar vermelerini istedi.

Yaklaşık olarak 3 saat süren mali genel kurul dilek ve temenniler bölümünün ardından divan kurulu başkanı Hüsnü Terek’in teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 600 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

AMATÖRLER HAFTAYA KALDI

AMATÖRLER HAFTAYA KALDI İASKFnin bugün Ali Düşmez başkanlığında bugün yapması beklenen toplantı önümüzdeki haftaya ertelendi.

GÖKÇEDEN KIZILAYA KAN BAĞIŞI

GÖKÇEDEN KIZILAYA KAN BAĞIŞI Çatalcaspor Kulüp Başkanı ve Çatalca Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Hasan Gökçeden Kızılayın aç...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi