İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


AVCILAR 1903 8 MARTTA TEK SES OLDU

AVCILAR 1903 8 MARTTA TEK SES OLDU

Tarih 09 Mart 2018, 23:23 Editör İskender Kordu

Avcılar 1903ten örnek davranış. Avcılar temsilcisi bünyesinde kurulan Kadın Kolları ile yönetim elele vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde muhteşem bir organizasyona imza attı.

AVCILAR 1903 8 MART’TA TEK SES OLDU

 

Avcılar 1903’ten örnek davranış. Avcılar temsilcisi bünyesinde kurulan Kadın Kolları ile yönetim elele vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde muhteşem bir organizasyona imza attı.

 

Yaklaşık olarak 600 davetlinin katıldığı dev organizasyonda Avcılar 1903 yönetimi ve Kadın Kolları adeta gövde gösterisi yaptı.

 

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ve Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan’ın eşi Zehra Doğan’ın da katılarak renk kattığı gecede elde edilen gelirin önemli bir bölümünün de Afrin’de sınır ötesi operasyon yapan orduya bağışlanacağı açıklandı.

 Gecenin açılış konuşmasını Avcılar 1903 Kadın Kolları Başkanı Yeliz Çakar yaptı. Çakar yaptığı konuşmada “Sayın Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan Beyin değerli eşi Sayın Zehra Doğan Hanımefendi, Sayın Avcılar Belediye Başkanım Handan Toprak Benli Hanımefendi, çok değerli hanımefendiler ve dostlarımız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğimize hepiniz hoşgeldiniz. Avcılar 1903 Spor Kulübü 600’e yakın sporcusu ile futbol, voleybol, basketbol, hentbol ve yüzme branşları ile Avcılar ilçemizde hizmet vermektedir. Bizler de kadınlar olarak spora elimizi uzatıp çocuklarımıza, gençlerimize ve yardıma muhtaç olan ailelerimize sosyal sorumluluk projeleri ile bir nebze de olsa katkımız olabileceğini düşünerek Avcılar 1903 Spor Kulübü Kadın Kollarını kurduk. İlk etkinliğimiz olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gecemizde bizleri yalnız bırakmayarak buraya geldiğiniz için siz değerli hanımefendilere Avcılar 1903 Spor Kulübü Kadın Kolları olarak çok teşekkür ederiz. Sizlerin de katkılarıyla buradan elde edeceğimiz gelirlerin bir kısmını yardıma muhtaç ailelere, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp spora kazandırmak üzere o güzel çocuklarımız ve bir kısmını da bizim için gerçekten çok önemli olan sınırlarımızda ve sınırlarımız dışında canını hiçe sayarak mücadele eden Mehmetçiklerimize hediye etmek istiyoruz. Hayatın ağır yüklerini taşıyan elinin emeğini, gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, güçsüz bedenlerin güçlü kahramanları olarak biz kadınlar; tacize, istismara ve şiddete sonuna kadar hayır diyoruz. Ve diyoruz ki kadının olduğu yerde güzellik vardır. Biliyorum ki hepiniz buraya eğlenmek için geldiniz. Bu sebeple sözlerimi daha fazla uzatmadan tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü tekrar kutlar, hepinize iyi eğlenceler dilerim.” İfadesini kullandı.

Çakır’ın açılış konuşmasının ardından sahneye gelen Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli de günün anlam ve önemi üzerine bir konuşma yaptı. Dr. Benli “Öncelikle bütün dualarımızın sınır ötesinde mücadele veren askerlerimizle birlikte olduğunu paylaşmak istiyorum. Onlara Avcılar’dan hem dualarımızı hem de selamlarımızı yolluyoruz. Avcılar’ın bütün annelerinin, kadınlarının duaları onlarla birlikte. Bizler için amatör spor kulüplerinin yeri ve önemi çok farklıdır. Sanatı, kültürü olduğu gibi sporu da önemsiyoruz. Evlatlarımızın sağlıklı bireyler olarak hem spor yapmaları hem de topluma kazandırılmaları adına sportif etkinlikler büyük önem taşımaktadır. Avcılar’da çok değerli kulüplerimizden biri olan Avcılar 1903 de bu duyarlı etkinliğiyle diğer kulüplerden bir adım öne geçmiştir. Bu vesileyle de hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin de alınlarından öpüyorum.” Dedi.

Dr. Benli’den sonra bu kez sahneye Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan’ın eşi Zehra Doğan çıkarak bir konuşma yaptı. Kadınların toplum hayatında önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Doğan “Kadınlarımızın hayatın rengidir. Kolumuz, ayağımız, herşeyden önce kalbimizdir kadınlarımız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyor, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anısına pasta kesildi. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ve Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan’ın eşi Zehra Doğan’ın da katıldığı pasta kesimi renkli görüntülere sahne oldu. Pasta kesiminin ardından salonda 600 kişi birden aynı anda 10. Yıl Marşını okudu.

 Avcılar Belediye Başkanı  Dr. Handan Toprak Benli de masaları tek tek dolaşarak 10. Yıl Marşına davetlilerle birlikte eşlik etti.

Haber ve fotoğraf: İskender KORDU

Bu haber 680 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

SİLİVRİYE HAKEM DARBESİ: 2-0

SİLİVRİYE HAKEM DARBESİ: 2-0 TFF 3.Lig 1.Gruptaki temsilcilerimizden Silivrispor ikinci yarının ilk haftasında hakeme çarptı.

EMRE USTA TEPECİKTE

EMRE USTA TEPECİKTE TFF 3.Lig ekiplerinden B.Çekmece Tepecik ara transferde bir bomba daha patlatarak Silivrispordan Emre Ustayı kadros...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi