İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


SÜPER AMATÖRÜN İKİYE AYRILMASI DOĞRU MU?/ İSKENDER KORDU YAZIYOR

SÜPER AMATÖRÜN İKİYE AYRILMASI DOĞRU MU?/ İSKENDER KORDU YAZIYOR

Tarih 28 Temmuz 2017, 19:45 Editör İskender Kordu

Yeni sezon yaklaşırken İASKFnin ve İstanbul Futbol İl Başkanlığının üzerinde durduğu bir konu da Süper Amatör Kümenin A ve B Ligi olarak ikiye ayrılması yönünde bir taslağı elinin altında tutması.

SÜPER AMATÖRÜN İKİYE AYRILMASI DOĞRU MU?

Yeni  sezon yaklaşırken İASKF’nin ve İstanbul Futbol İl Başkanlığının üzerinde durduğu bir konu da Süper Amatör Kümenin A ve B Ligi olarak ikiye ayrılması yönünde bir taslağı elinin altında tutması. Peki ne anlama geliyor bu? Siz 1.Amatör Kümedesiniz. Süper Amatör Küme A Ligine yükselmek için önce Süper Amatör B Liginde konuk olacaksınız. Burada yükselmek için gerekli sırayı elde ederseniz 2 sene sonunda Süper Amatör A Ligine yükseleceksiniz. Yani bu ligin boyunun bir sene daha uzaması demek. Peki bu uygulamada amaçlanan hedef ne? Kalitenin yükseltilmesi. Peki bu işe yatırım yapan kulüplerin ve bu kulüplere destek olan iş adamlarının, yatırımcıların, sponsorların yolunu bir sezon daha uzatarak ne derece doğru bir atım atmış oluruz? Yeni kurulmuş, 2.Amatör Kümeden lige çıkan bir kulübün 3.Ligi hedeflemesi halinde önce 1.Amatörü, ardından Süper Amatör A Ligini, ardından Süper Amatör B Ligini, ardından Bölgesel Amatör Ligi geçerek 3.Lige yükselmek için bekleyeceği süre minimum 5 sene. Ben şimdi bir yatırımcı, iş adamı olsam bana bir kulüp sponsor olmamı istese, ben de 3.Lig için kaç sene bekleyeceğimi sorsam ve karşılığında bu yanıtı alsam bu iş için ne kadar istekli olabilirim? Alacağınız böyle bir kararla bir yıl daha kaybetmeyi göze almak istemeyen kulüpler ve bu kulüplere destek veren sponsorlar da daha üst liglerdeki takımları satın alma ya da isim hakkını kullanma şartıyla daha kolay bir yolla 3.Ligi hedefleyeceklerdir. Çünkü en az harcanacak para kadar zaman da çok ama çok kıymetli. Bu işe ciddi yatırım yapan insanların yolunu uzatarak hem spora destek verecek olan sponsorları kaçırmış oluyorsunuz diğer taraftan da kendi ayağınıza kurşun sıkmış oluyorsunuz. Henüz taslak halinde olan bu düşüncenin hayata geçirilmesi halinde çok da sağlıklı sonuçlar vereceğini düşünmüyorum. Alınacak olan bu karar belki Bölgesel Amatör Ligde ve Süper Amatör Küme A Liginde oynayacak takımları etkilemez ama aşağıdaki kaliteyi iyice düşürmüş olursunuz. Hedefi olan sporcuları da alt liglerden kendi ellerinizle kaçırmış olursunuz. Bence alınacak olan kararlarda sadece kaliteyi arttırmak değil yaratacağı etkilerini de uzun vadede olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirmek bizlere sağlıklı olan kararın ne olduğunu gösterecektir.

Bu haber 1396 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

SİLİVRİ, ÇATALCANIN CİĞERİNİ ALDI/ İskender KORDU Yazıyor

SİLİVRİ, ÇATALCANIN CİĞERİNİ ALDI/ İskender KORDU Yazıyor Silivrisporun Sertaç Gökaltın transferi bana göre bu sezon kadrosuna kattığı en kritik ve kilit isim.

SERTAN GÜRİZ BAŞARILI OLUR MU?

SERTAN GÜRİZ BAŞARILI OLUR MU? Çatalcada her karşılaştığım sporseverin sorduğu soru bu bana: Sertan Hoca başarılı olur mu? Çatalcada son günlerde ...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi