İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


HELAL OLSUN SİLİVRİ/ İSKENDER KORDU YAZIYOR

HELAL OLSUN SİLİVRİ/ İSKENDER KORDU YAZIYOR

Tarih 29 Mayıs 2017, 11:22 Editör İskender Kordu

Editörümüz İskender Kordu Silivrisporun başarısını analiz etti

HELAL OLSUN SİLİVRİ

Kolay olmadı Silivrispor’un sıfırdan bu noktalara gelmesi. Kulübün en kötü günlerine de tanık olduk. Ancak takım hangi ligde olursa olsun taraftarının da hiçbir zaman yalnız bırakmadığını, takımları için yaşadıklarını, en kötü günlerinde bile bu sevdanın peşinde olduğunu gördük hep. Taraftar 1.Amatör Kümede takımını nasıl destekliyor ve tribünlere geliyorsa 19 Mayıs Stadı’nda Erbaa ile oynanan final maçında da adeta Ankara’ya akın etti. Taraftarlar arasındaki bu birlik ve beraberlik 90 dakika sonunda 2.Ligle taçlandı. Taraftar bugüne kadar 1.Amatör Kümede takımına nasıl sahip çıkıp her zaman takımını el üstünde tuttuysa bugün de 2.Lige çıkan takımlarıyla bu mutluluğu ve coşkuyu yaşamak da en çok onların hakkı. Her zaman bir futbol kültürüne sahip olan Silivri ilçesi takımıyla, başkanıyla, teknik heyetiyle ve futbolcularıyla ne kadar övünse azdır.

 Kulüp Başkanı Ümit Kalko da sezon başında büyük borçlarla devraldığı, umut tacirliği yapmadan uzun vadede başarı sözü vererek başladığı görevinin daha ilk senesinde büyük bir başarıya imza attı. Bunu da hem kulübün borçlarını yapılandırarak, hem oyuncuların geçmişe dönük alacaklarını ödeyerek, hem de mevcut kadronun ödemlerini aksatamadan yaparak. Futbolcuların alın terlerine, emeklerine büyük saygı duyan Kalko’nun doğru vizyonu, kararlı tutumu ve doğru bildiği yolda ilerlemesi de Silivrispor’un önünü sonuna kadar açtı. Kalko’daki bu vizyonunun Silivrispor’u önümüzdeki senelerde de daha iyi noktalara taşıyacağını, doğru atılan her adımın mutlaka kulübü daha da üst basamaklara taşıyacağına inanıyorum. Kalko’nun da özverisiyle, fedakarlığıyla ve doğru vizyonuyla Silivrispor’un başına çok yakıştığını düşünüyorum.

Bir sözümüz de başarıda emeği geçen gerçek emektar teknik direktörlere getirmek istiyorum. Her ne kadar bu takım Erdal İşkar’ın başında olduğu bir dönemde 2.Lige çıksa da bu başarıda eski teknik direktör Sertan Güriz’in de büyük bir payı olduğunu es geçmek gerçekten nankörlük olur. Geçtiğimiz sezon sıfırdan aldığı, düşmesine kesin gözüyle bakılan Silivrispor’u dirilten, sezon sonunda da ikinci yarının en çok puan toplayan takımı olarak ligde bırakan isimdir Sertan Güriz. Eğer bugün Silivrispor şampiyon olup 2.Lige yükseldiyse geçtiğimiz sezon yaşadığı acıları, emeği ve göz yaşlarını da unutmamalıdır. Geçtiğimiz yıl amatör kümenin eşiğine kadar gelen takımı küllerinden doğuran, gecesini gündüzüne kadar, 3 kez lideri değiştirerek bitime bir hafta kala ligde tutan Güriz bu sezon da görevde kaldığı süre içerisinde bugün şampiyon olan takımın temellerini atarak övgülerin büyüğünü de kazanmıştır. Ondan sonra göreve gelen Fahrettin Seyhan da oyuncuları önce mental olarak toparlamış, sonrasında da seri galibiyetlerle yeniden şampiyonluk yarışına ortak etmiştir. Ondan sonra göreve gelen Erdal İşkar da en kritik dönemde bu görevi mükemmel şekilde yerine getirerek hem Sertan Güriz’in hem de Fahrettin Seyhan’ın bu takıma vermiş oldukları emekleri şampiyonlukla taçlandırmıştır. Bu şampiyonluğu sadece bir kişiye yüklemek, payeyi tek bir kişiye vermek ne kadar yanlışsa bu isimleri anarak şampiyonluğu paylaştırmak da o kadar anlamlı olmalı diye düşünüyorum.

 Silivrispor yönetiminin de özellikle hoca seçimi konusunda hata yapmaması, doğru isimlerle yoluna devam etmesi de şampiyonluğun gelmesinde önemli bir rol oynamıştır. Başarısızlıkta faturanın kendisine kesileceğini bilen kulüp başkanı Ümit Kalko’yu da bu şampiyonlukta atmış olduğu adımlar nedeniyle de alkışın en büyüğünü yollamalıyız. Çünkü Silivrispor bugün 2.Lige çıkamasaydı şundan herkes emin olsun ki fatura kesilecek kişi ne teknik direktör Erdal İşkar, ne  teknik heyet, ne futbolcular ne de yönetim olacaktı. Sırtında adeta Democles’in kılıcıyla dolaşan Kalko’nun krizleri doğru yönetmesi, kendisine en sert eleştirilerde bulunan çevreleri de düşman yerine koymadan dinlemesi, hak vermesi ve yanına çekerek Silivri’de ortak bir sinerji yaratması şampiyonluğu bence yoktan var etmiştir. Demek ki büyük başarılar sadece milyonlarla, karizmayla, bol keseden atmakla değil toplulukları aynı hedef doğrultusunda birleştirmekte, ortak bir sinerji yaratmakta, kriz anlarında da doğru kararlar vererek de liderlik yapmaktan geçiyormuş. O yüzden Ümit Kalko’yu paralarıyla değil liderliğiyle değerlendirmemiz Silivrispor’un geldiği noktayı analiz etmemizde bizlere daha çok yardımcı olacaktır.

Bu haber 1386 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

SİLİVRİ, ÇATALCANIN CİĞERİNİ ALDI/ İskender KORDU Yazıyor

SİLİVRİ, ÇATALCANIN CİĞERİNİ ALDI/ İskender KORDU Yazıyor Silivrisporun Sertaç Gökaltın transferi bana göre bu sezon kadrosuna kattığı en kritik ve kilit isim.

SERTAN GÜRİZ BAŞARILI OLUR MU?

SERTAN GÜRİZ BAŞARILI OLUR MU? Çatalcada her karşılaştığım sporseverin sorduğu soru bu bana: Sertan Hoca başarılı olur mu? Çatalcada son günlerde ...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi